Düğün Dansı İçin Eşimi Nasıl İkna Edebilirim?

Düğününde muhteşem bir dansa imza etmek isteyen bayanlar, dans konusunda önyargılı olan eşlerini çoğu zaman ikna edemezler. Dans etmenin erkeğin yapısına ters olduğunu düşünen damatlar, gelin adaylarının unutulmaz bir düğün organizasyonu gerçekleştirmesinin önünde engel olmaktadırlar.

Erkeklerin dans konusundaki hassasiyetleri davul ve zurnanın çalınmasıyla hemen unutulmaktadır. Bu durumda tespit edilmesi gereken en önemli gerçek ise erkeklerin dans etmekten keyif aldıklarıdır. Siz de eşinizin dans kursuna gitmek istememesinden yakınıyorsanız ona özel ders alabileceğinizi hatırlatmalısınız.

Bayanlara birkaç öneri:

  • Eşinizi, kursumuzun samimi eğitimcileri ve ferah mekanıyla tanıştırarak dans olan önyargısından kurtulmasını sağlayabilirsiniz.
  • Düğün dans videolarını izleterek çiftlerin yaptığı gösterilere tanık olmasını sağlayabilirsiniz.
  • Hayalinizdeki dansı ona anlatırken sevdiğiniz müziği ona dinleterek heyecanlandırabilirsiniz.
  • Daha önce evlenen ve düğün dans kursuna giden arkadaşlarınızla sohbet ettirebilirsiniz.
  • Düğün dansı kursunun çiftlere sağladığı faydaları anlatabilirsiniz.
  • Eşinizin daha yatkın olduğuna inandığı bir türü seçerek ona cesaret verebilirsiniz.

Düğün dansı yapmak için eşini ikna edemeyen gelin adayları özellikle son yıllarda erkekler tarafından tercih edilen danslardan olan Zeybek ve Kafkas dansını eşlerine önerebilirler. Mertliğin ve yiğitliğin dansı olan Zeybek ve Kafkas, her zaman erkeklerin aklını çelecektir. Ayak ve kol hareketlerinin öne çıktığı, erkeğin gücünü ve koruyucu tavrını ortaya çıkardığı Zeybek ve Kafkas dansları, düğün dansı olarak en iyilerdendir.

Siz de eşinizi düğün dansına ikna etmek için uğraşıyorsanız halk danslarından birini tercih edebilirsiniz. Böylece eşinizin cesaret kazanmasını sağlar, konuklarınıza hayalinizdeki keyifli şovu sunabilirsiniz.

Yorum yaz

Email adresiniz yayınlanmayacak.