Düğün Dansı Modası – Gelinlik ve Damatlık Seçim Önerileri

Gelinlik ve damatlık seçerken dikkat edilmesi gerekenler arasında pek çok husus vardır. O yılın öne çıkan modelleri, vücut tipinize göre uzman tavsiyeleri, aksesuarlar fikirleri bu konuda size ilham kaynağınız olabilir.

Tüm bu başlıklar sizi doğru bir tercihe götürürken bir adım daha unutulmamalıdır. O da düğün dansı için belirlediğiniz dans stilidir… Vals mi, tango mu, rumba mı, bachata mı? Tercihiniz hangisinden yana olursa olsun mutlaka gelinlik seçimini, dansınıza göre yapmalısınız.

Yanlış tercihler aylarca çalıştığınız düğün dansı koreografinize gölge düşürebilir. Hem damadın hareketlerini hem de sizin hareketlerinizi engelleyecek olan gelinlikler, istenmeyen kazalara da davetiye çıkarabilir.

Dans Türüne Göre Gelinlik ve Damatlık Önerileri;

Dans ederken hareketlerinizi kısıtlamayacak, damadı gelinin eteğine basma korkusundan kurtaracak, dans türüne göre gelinlik ve damatlık önerilerimiz:

 Tango

Tango

Tango

Çiftlerin son dönemde en çok tercih ettiği türdür. Dünya çapında ayrı bir şöhrete sahip olması bu konuda oldukça önemlidir. Tercihinizi bu dans türünden yana kullanırsanız şayet erkeklerin dar kesimli pantolon giyilmesi tavsiye edilir. Damatlık ayakkabısı ise mutlaka rugan olmalıdır.

Bu dansta adımların ön planda olması nedeniyle de gelinliğin eteği çok daha sade olması gerekir. Aksi halde bayanın yaptığı figürler görülmeyecektir. Gelin ayakkabısı ise topuklu ve bilekten bağlı bir model olmalıdır.

 Salsa

Salsa

Salsa

Latin danslarının en hareketlisi ve eğlencelisidir. Hal böyle olunca dansın karakteri kıyafetlere de yansımaktadır. Bu türü seçen çiftler renkli ve pırıltılı aksesuarlarla gelinlik ve damatlıklarını hareketlendirebilir.

Örneğin; damatlar gelinin kullanacağı aksesuar renginde kravat takabilirler. Gelinler ise o renge ait makyaj yapabilir ve duvağını çiçekle süsleyebilir.

 Hip Hop

Hip Hop

Hip Hop

Düğün dansı olarak ilk etapta farklı bir alternatif gibi gelebilir çiftlere… Ancak hareketli müziği ve asi ruhuyla pek çok kişinin ilgisini çekmektedir. Düğün dans modası konusunda da farklı alternatifleri bir araya getirmektedir.

Mesela; damatlar performans sırasında takım elbisenin üzerine bere takarak sevimli bir görüntü oluşturabilir. Gelinler ise renkli aksesuarlarla ve zincir kolyelerle erkeklere eşlik edebilirler. Damatlık ve gelinlik ayakkabısı olarak spor bir model seçmekte farklılık yaratmak için ideal olacaktır.

Yorum yaz

Email adresiniz yayınlanmayacak.