Yeliz Yıldız

Düğün Dansı Eğitmeni
Yeliz Yıldız

Yeliz Yıldız 1981 yılında İstanbul’da doğdu. 2001-2005 yılları arasında İstanbul Üniversitesi İktisat Bölümü’nde lisans eğitimini bitirdikten sonra Marmara Üniversitesi’nde Sermaye Piyasası ve Borsa Bölümü’nde yüksek lisans yaptı. Üniversite yıllarında Latin danslarına başladı. Latin danslarını insanlara sevdirmek için ilk başlarda Kadıköy Gençlik Merkezi’nde bu işi gönüllü olarak çalıştı. Bu branşta birçok başarı elde etti. Dans onun için hobinin ötesine geçti. Mezun olduktan sonra bir süre kendi alanımda çalıştı. İşten çıkar çıkmaz dans derslerinin yolunu tuttu. İş hayatını sonlandırdıktan sonra dans kariyerine yöneldi. Zaman içerisinde profesyonelleşerek farklı kurumlarda eğitim vermeye başladı. 2012 yılında eşi Serkan Yıldız ile Yıldız Dans ve Müzik Akademi’yi kurdu. Hakem ve antrenörlük yaparak dans kariyerine devam etmektedir.

2005’te Kanal D’de yayınlanan Benimle Dans Eder misin yarışmasında Performansı ve Eğitmenliği yaptı. 2005 -2012 Aytunç Bentürk Dance Academy Sosyal Latin Dansları Eğitmenliği yaptı. 2008 Star TV’deki Evlilik Dansı yarışma programında yarışmacı olarak yer aldı. Ayrıca TDSF Sosyal Latin Dansları 1. Kademe Antrenörlük belgesi sahibi, Türkiye Dans Sporları Federasyonu Eğitim Kurulu üyesi, Türkiye Dans Sporları Federasyonu Teknik Kurulu üyesidir.

Başarıları arasında 2003 Ulusal ve Uluslararası Latin Dansları Türkiye Salsa Şampiyonası Rueda 2. liği, 2003 Ulusal ve Uluslararası Latin Dansları Türkiye Salsa Şampiyonası Salsa Show Grup 2. liği, 2006 Murphy’s Cup Open – Salsa 2. liği, 2006 Latino Bodrum – Salsa Profesyonel Çiftler 1. liği, 2007 4. Salsa Cumhuriyet Kupası – Salsa A Klas yarışma finalist, 2008 Star TV Evlilik Dansı Yarıma Programı 2. liği yer almaktadır. Halen Yıldız Dans Akademi’de düğün dansı, sosyal Latin ve salon dansları, halk dansları gibi farklı branşlarda eğitim vermektedir.